Natalia Włoch-Kliś

radca prawny

Jestem prawnikiem przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. W codziennej pracy radcy prawnego mam okazję rozwiązywać problemy prawne przedsiębiorców i osób fizycznych z pogranicza prawa autorskiego, zwalczania nieuczciwej konkurencji - związane z ich aktywnością w sieci i nie tylko...
[Więcej >>>]

Sklep

O mnie

Witam Cię na łamach mojego bloga! Nazywam się Natalia Włoch-Kliś i jestem prawnikiem – radcą prawnym – specjalizującą się w prawie nowych technologii.

Wybór zawodowej ścieżki życiowej był dla mnie naturalną konsekwencją, gdyż wychowałam się w środowisku prawników. Odkąd pamiętam uważałam, że każdy powinien być świadomy swoich praw i wiedzieć jak je chronić, a moim- jako prawnika – zadaniem jest pomoc w przedzieraniu się przez gąszcze przepisów.

W moim życiu prawo przeplata się z pasją do muzyki – szczególnie tej tworzonej i granej „na żywo”, filmu czy literatury. Dzięki zdobyczom nowych technologii te niezwykłe wytwory ludzkiego intelektu mogą towarzyszyć mi zawsze i wszędzie: na ekranie laptopa, smartfona czy tabletu. Często nie muszę się martwić o bilet, bo najnowszą sztukę czy koncert ukochanego pianisty mogę zobaczyć we własnym mieszkaniu albo w parku na ławce.

Internet zdominował nasze codzienne życie w niemal każdej dziedzinie. Kto z nas choć raz nie oglądał ulubionego serialu czy filmu w systemie VOD albo nie zamieszczał swoich zdjęć na portalach społecznościowych? Do Internetu w coraz większym stopniu przenosi się również nasza działalność zawodowa.

To właśnie te zagadnienia zainspirowały mnie do założenia bloga. W dalszym ciągu niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że do tego, co dzieje się w sieci również znajduje zastosowanie prawo własności intelektualnej. Największym problemem jest jednak rosnąca dysproporcja pomiędzy dynamicznym rozwojem nowych technologii a pozostającymi w tyle regulacjami prawnymi.

Jak chronić twórców jednocześnie nie ograniczając dostępu do przedmiotu ich działalności?

Poza pracą nie wyobrażam sobie życia bez muzyki czy podróży. Siły zbieram szukając nowych  wyzwań, które pobudzają mnie do działania i poznawania nieznanego. Jestem zafascynowana atmosferą i klimatem Lizbony, podejściem do życia jej mieszkańców.

A tymczasem zapraszam na mojego bloga! Mam nadzieję, że przybliży Ci nieco interesujące zagadnienia albo naprowadzi na rozwiązanie ewentualnego problemu z pogranicza prawa autorskiego i nowych technologii.

Pozdrawiam,

Natalia Włoch
radca prawny

***