Natalia Włoch-Kliś

radca prawny

Jestem prawnikiem przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. W codziennej pracy radcy prawnego mam okazję rozwiązywać problemy prawne przedsiębiorców i osób fizycznych z pogranicza prawa autorskiego, zwalczania nieuczciwej konkurencji - związane z ich aktywnością w sieci i nie tylko...
[Więcej >>>]

Sklep

O blogu

Inspiracją do stworzenia bloga jest dla mnie stale rozwijająca się technologia umożliwiająca przekazywanie informacji za pośrednictwem sieci.

Większości z nas bardzo dobrze znane są praktyczne aspekty korzystania z internetu czy telewizyjnych platform cyfrowych.

Nowe technologie są przecież wykorzystywane z równym powodzeniem w życiu prywatnym, co i w zawodowym.

Przyspieszają wymianę informacji, ułatwiają prowadzenie spraw zawodowych. Dzięki nim jesteśmy jeszcze bardziej mobilni, bo ważne dla nas informacje możemy odczytywać już nie tylko na ekranach laptopach czy telewizora(!) ale i na smartfonach czy tabletach.

Na swoim blogu będę się starała przedstawić Ci funkcjonowanie w cyberprzestrzeni od nieco innej strony – prawnej.

Czytając tego bloga dowiesz się:

  • jak do nowych technologii ma się prawo autorskie?
  • jak chronić własne prawa autorskie w cyberprzestrzeni?
  • na co należy zwrócić uwagę zanim obejrzymy w sieci film, odsłuchamy muzykę czy ściągniemy e-booka?
  • jakie są konsekwencje łamania prawa autorskiego w środowisku cyfrowym?

oraz o wielu innych kwestiach związanych z prawem autorskim i nowymi technologiami.  Postaram się też przybliżyć Ci w prosty i zrozumiały sposób ciekawe orzeczenia dotyczące tej właśnie sfery prawa.

Mam nadzieję, że lektura bloga rozwieje Twoje wątpliwości oraz zachęci Cię do udziału w dyskusji, a zawarte tu wiadomości pozwolą Ci korzystać w pełni z możliwości jakie dają nam zdobycze społeczeństwa informacyjnego.

Zapraszam!

***